درباره جوانسازی پوست چه می دانید ؟

بیشتر اوقات ، روند طبیعی پیری ؛ مشکلات پوستی مختلفی مانند چین و چروک ، افتادگی پوست ، لکه های پوستی ، افتادگی پوست ، خطوط خنده در اطراف چشم و خطوط اطراف دهان را ایجاد می کند.

روش های غیرجراحی جوانسازی پوست اعم از تزریقات زیبایی مانند تزریق فیلر ( ژل یا چربی ) و تزریق بوتاکس ، روش هایی هستند که هدف از انجام آن ها کاهش علائم پیری است و به شما کمک می کنند جوان تر به نظر برسید و جوانی و شادابی را به صورت خود بازگردانید.

البته لازم به ذکر است که علائم فوق الذکر در چهره ، صرفا به دنبال افزایش سن و پیری پدید نیامده و می توانند در پی قرارگیری طولانی مدت در معرض نور آفتاب ، اختلالات پوستی ، و حتی وراثت نیز ایجاد گردند.

به منظور کسب بهترین نتایج از جوانسازی پوست ، باید به پزشکی که در این زمینه از تبحر و تجربه کافی برخوردار است مراجعه نمایید.

اگرچه مراجعه به بهترین پزشک برای جوانسازی پوست ، دستیابی به نتایج مطلوب و ایده آل را تضمین می کند ؛ اما باید خاطر نشان شد که افراد باید متعهد به محافظت از پوست خود در برابر هر گونه آسیب محیطی باشند تا نتایج بدست آمده دوام بیشتری داشته باشد.

جوانسازی پوست

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جوانسازی پوست هستند ؟

افرادی که خواهان جوانسازی پوست می باشند در صورتی که از شرایط ذیل برخوردار باشند می توانند مبادرت به انجام آن نمایند.

  1. در صورتی که از نظر جسمی ، سالم باشند.
  2. چنانچه برای بهبود ظاهر خود ، چشم انداز مثبت و اهداف مشخص اما واقع گرایانه در ذهن داشته باشند.
  3. و نهایتا در صورتی که متعهد به محافظت از پوست خود در برابر آسیب های بیشتر در برابر آفتاب باشند ، می توانند کاندید خوبی برای جوانسازی پوست به شمار روند.

تزریق فیلر

کاهش حجم صورت ، یکی از اولین علائم پیری است و می تواند در مناطقی مانند گونه ها ، اطراف چشم و لب ایجاد شود.

با استفاده از پرکننده های پوستی ( تزریق ژل یا چربی ) ، می توان چین و چروک های پوست را از بین برده و حجم از دست رفته صورت را به آن بازگرداند.

به طور کلی از فیلرها می توان برای تقویت و تعادل مناطق خاصی از صورت نیز استفاده کرد ؛ به عنوان مثال می توان برای برجسته ساختن چانه از آن استفاده کرد تا تعادل آن با بقیه صورت بهتر شود.

تزریق بوتاکس

بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته می شود و سیستم عصبی را هدف می گیرد و  در نتیجه تزریق بوتاکس ، سیگنال عصبی انقباض عضله را مختل می کند و منجر به فلج موقت عضلات ناحیه مورد نظر می شود.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس ؛ به عنوان یک درمان زیبایی می تواند خط اخم ، چروک اطراف چشم ، خطوط ریز اطراف دهان و گوشه لب را برطرف کند.

البته ناگفته نماند که بوتاکس در زمینه درمان پزشکی نیز کاربرد داشته و از جمله کاربردهای آن عبارتند از :

  • درمان اسپاسم پلک
  • درمان تعریق بیش از اندازه
  • درمان بعضی اختلالات مثانه و میگرن