یک جراح بینی خوب باید علاوه بر تخصص و دانش کافی و شناخت آناتومی بینی ، با تجربه بوده و مهارت بالایی در زمینه جراحی بینی داشته باشد.  به عمل جراحی بینی ، رینوپلاستی نیز گفته می‌شود که باعث ایجاد ظاهری زیباتر و موزون تر با دیگر عناصر صورت می‌گردد. همچنین باید اشاره داشت که عمل بینی ، اختلالات تنفسی ناشی از مشکلات مجاری هوایی در بینی را نیز بهبود می بخشد. دکتر منصور حاجی بیگی ، بهترین جراح بینی در زاهدان ، جهت مشاوره و انجام عمل آماه خدت رسانی به زیباجویان عزیز است.

جراح بینی

انتخاب جراح بینی

اولین و مهم ترین اقدام قبل از عمل بینی ، انتخاب یک جراح بینی خوب است که از شرایط ذیل برخوردار باشد :

 • مجوز جراحی او توسط سازمان نظام پزشکی تایید شده است.
 • دوره شش ساله آموزش جراحی بعد از دانشکده پزشکی و حداقل سه سال آموزش دستیاری جراحی پلاستیک ، آزمون های جامع شفاهی و کتبی را با موفقیت گذرانده است.
 • از یک دانشکده پزشکی معتبر فارغ التحصیل شده است.

اطلاعات فوق الذکر ، باید به بهترین وجه از تمام منابع موجود جمع آوری شده و سپس با دقت ارزیابی و استفاده شود تا بهترین ارزیابی ممکن انجام گیرد. این فرآیند ، می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد ،؛ اما در نهایت برای اکثر افراد جهت انتخاب بهترین جراح بینی ، بسیار کمک کننده خواهد بود.

لازم به ذکر است که شخصیت ، درک و ارتباط از فاکتورهای مهم انتخاب جراح است. ناگفته نماند پس از تعیین مهارت ها و گواهینامه های جراح بینی ، باید از نتایج عمل های انجام شده توسط دکتر مورد نظر خود نیز بدانید ؛ لذا توصیه می شود عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را حتما ببینید. زیرا یکی از راه های شناخت بهترین جراح بینی ، مشاهده نمونه کارها و بررسی کارنامه کاری وی می باشد.

زمینه فعالیت جراح بینی

جراح بینی باید توانایی و قابلیت کافی را در به انجام رساندن موارد ذیل دارا باشد :

 • انجام عمل های زیبایی بینی
 • انجام عمل های درمانی بینی مثل سپتوپلاستی
 • جراحی بینی ترمیمی
 • جراحی بینی زنانه
 • جراحی بینی مردانه
 • عمل بینی های گوشتی و استخوانی
 • پیاده سازی مدل های مختلف عمل زیبایی بینی همچون جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی
 • اجرا تکنیک های مختلف رینوپلاستی از قبیل عمل بینی به روش باز و بسته

چنانچه دکتر عمل بینی بتواند در تمام موارد فوق مهارت لازم را داشته باشد و شما با مشاهده نتایج عمل های ایشان متوجه تبحرشان در این حیطه شوید ، بدون شک انتخاب خوبی برای شما می باشد.

جراح بینی باید چه مهارت هایی داشته باشد ؟

همان طور که در فوق اشاره کردیم ، بهترین دکتر عمل بینی باید بتواند تمامی موارد گفته شده را به خوبی انجام رساند اما این امر لازمه برخورداری از یکسری اصول و مهارت می باشد که در این بخش به آن می پردازیم.

پزشک برای آن که بتواند عمل زیبایی یا درمانی را به درستی به انجام رساند باید نسبت به نحوه عملکرد بینی آگاهی کاملی داشته باشد. بدین صورت می تواند متوجه شود که آیا ایراد و نقص موجود به کارکرد و راندمان بینی مربوط است یا تنها یک ایراد ظاهری است. در صورت تشخیص درست می تواند عمل را به خوبی پیش ببرد. فرضاً اگر جراح بینی به عیبی که در عملکرد دماغ وجود دارد پی نبرد ، بینی را تنها در راستای زیبایی عمل می کند و این نقص همچنان باقی می مانند و حتی پس از پروسه ممکن است با شدت بیشتری بروز پیدا کند ؛ از این رو فرد مجبور می شود عمل بینی ترمیمی انجام دهد. دکتری که می خواهد عمل ترمیمی بینی نیز انجام دهد باید حتما نسبت به ساختار ظاهری و عملکردی بینی آگاه باشد تا بتواند به درستی عیب یابی کند.

 

بهترین جراح بینی برای آنکه بتواند عمل بینی زنانه و مردانه را مطابق با صورت و مشخصات چهره هر فرد به انجام رساند ، اطلاعات خود را در زمینه آناتومی چهره های مختلف و علم زیباشناختی تقویت می کند. بدین صورت او می تواند تشخیص دهد که بینی برای یک چهره مردانه باید چه ویژگی و ابعادی داشته باشد. علاوه بر آن ، آگاهی از علم زیباشناختی به او کمک می کند که تشخیص دهد فرم طبیعی ، فانتزی یا نیمه فانتزی برای چه چهره ای مناسب است و برای چه چهره ای نامناسب. دکتر عمل بینی باید ساختارهای بینی های مختلف از جمله استخوانی و گوشتی را بشناسد تا بتواند هر یک را مطابق با ویژگی هایی که دارد عمل کند.

توانایی در به انجام رساندن هر دو تکنیک رینوپلاستی یعنی روش های باز و بسته ، سطح جراح بینی را نیز بالا می برد. از آن جایی که عمل بینی به روش بسته به دقت و مهارت بالایی نیازمند است ، دکتر عمل بینی که بتواند این روش را پیاده سازی کند ، قابل اطمینان خواهد بود.

با اصول اخلاقی یک جراح بینی خوب آشنا شوید

بهترین دکتر عمل بینی کسی است که وجدان کاری داشته و با بیماران خود صادقانه رفتار می کند. بدین معنا که ایشان اگر تشخیص دهد خواسته فرد از عملی که می خواهد انجام دهد دور از منطق و انتظار است ، بیمار را در مسیر درست هدایت کرده و او را از عواقب تصمیم گیری نادرست آگاه می کند. همچنین اگر ببیند که عمل بینی ممکن است برای او مشکلات بیشتری را بوجود آورد و سلامتی اش به خطر افتد ، از او می خواهد ابتدا مشکلات زمینه ای را برطرف سازد نه این که تحت هر شرایطی خواسته های فرد را قبول کند و عمل را برای او انجام دهد.

همچنین جراح بایستی به طور کامل و با دقت به گفته ها و سوالات متقاضیان خود توجه نماید و پاسخ درخور و شایسته ای را به آن ها ارائه دهد. رفتار اجتماعی قابل قبول از مهمترین اصولی است که باعث جلب رضایت و اعتماد بیماران به جراح بینی می شود.  ساکنین زاهدان اگر برای عمل بینی به دنبال دکتر خوب و با تجربه ای هستند ، می توانند به دکتر منصور حاجی بیگی مراجعه کنند.