جراحی بینی فانتزی ، یکی از انواع مدل های جراحی بینی است و انتخاب بهترین جراح و مشاوره قبل از جراحی بینی فانتزی ، امری ضروری است ؛ زیرا بیمار را از جزئیات این جراحی آگاه می کند و سبب می شود ؛ انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتیجه این مدل از عمل بینی پیدا کند.

جراحی بینی فانتزی در ایران

لازم به ذکر است که جراحی بینی فانتزی در ایران ، نسبت به سایر کشورها پرطرفدارتر است و در بیشتر موارد ، گزارش ها حاکی از این است که افراد زیباجو در ایران ، اکثرا تا حد امکان مشتاق به کوچک کردن بینی خود می باشند.

  • چرا اکثر ایرانیان اقدام به عمل بینی می کنند ؟
  • چرا بینی فانتزی برای آن ها جذاب است ؟

شاید پاسخ این سوال ها در ساختار صورت ایرانیان نهفته باشد.

بینی ایرانی ها ، معمولا بزرگتر از سایر اجزای صورت آن هاست و از آن جا که راز زیبایی صورت به این اجزا وابسته است ، ایرانی ها این زیبایی را در داشتن بینی کوچک پیدا کرده اند.

جراحی بینی فانتزی

ممکن است این طرز فکر در دیگر اقوام ، متفاوت باشد ؛ برای مثال در آسیای شرقی مردم از بینی های کوچکتری نسبت به سایر اجزای صورتشان برخوردارند و در این کشورها درخواست اکثر افرادی که به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند ، داشتن بینی بزرگتر است.

صرف نظر از درست یا غلط بودن این فرضیه ؛ شاید در فرهنگ ایرانی ، بینی کوچک به این دلیل نشانه زیبایی باشد که به این صورت دیگر به خاطر داشتن بینی بزرگ توسط دیگران مورد تمسخر قرار نگیرند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای جراحی بینی فانتزی و عروسکی هستند ؟

در قدم نخست ، باید به خاطر داشت که کوچک کردن بینی برای همه افراد مناسب نیست.

در قدم بعدی ، باید در نظر داشت که کوچک کردن بینی به منظور بهبود زیبایی و عملکرد بینی ؛ محدودیت هایی دارد و همه نباید به دنبال بینی فانتزی و عروسکی باشند.

به طور کلی تعریف بینی فانتزی ؛ از نظر بیمارانی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند ، داشتن بینی عروسکی و قوسی شکل است.

لازم به ذکر است این نوع از جراحی بینی در شرایط خاص و برای بیماران خاص امکان پذیر است.

افرادی که اجزای صورت شان از تعادل و هارمونی لازم با یکدیگر برخوردار بوده و همه عناصر صورت آن ها ، سایزی متناسب با سایز بینی فانتزی داشته باشد ؛ بهترین کاندیدا برای این نوع  جراحی بینی خواهند بود.

افراد با بینی استخوانی که اجزای صورت ظریفی نیز دارند ؛ مناسب ترین گزینه برای انجام جراحی بینی فانتزی به شمار می روند.

توجه داشته باشید که بینی های گوشتی ، نسبت به بینی های استخوانی از پوست ضخیم تری برخوردارند ؛ از این رو کوچک کردن آن ها به نسبت بینی های استخوانی ، به مراتب کار سخت تری است.

همچنین ریسک بهبودی جای بخیه و آوردن گوشت اضافه ( کلویید ) برای بینی های گوشتی وجود دارد.

بنابراین افراد با بینی های گوشتی ، باید انتظار واقع بینانه ای از نتیجه عمل خود داشته باشند و به این مسئله اشراف داشته باشند که به دلیل جنس پوست بینی ای که دارند ، امکان کوچک کردن بیش از حد بینی آن ها ممکن نیست و باید از نتیجه عمل بینی خود انتظاری معقولانه داشته باشند.