جراحی زیبایی بینی می تواند ظاهر و تناسب بینی را بهبود بخشد ، هارمونی صورت و اعتماد به نفس را افزایش دهد غ همچنین می تواند مشکلات تنفسی ، نارسایی مادرزادی یا ناهنجاری های ساختاری را اصلاح کند.

عمل زیبایی بینی می تواند اندازه و پل بینی ، حفره بینی ، نوک و قوز بینی را تغییر دهد.

به طور کلی رینوپلاستی ، تعامل بین فرم و عملکرد بینی را بر عهده دارد ؛ لذا هدف از جراحی بینی ، بهبود عملکرد و زیبایی بینی است.

بنابراین اکیدا توصیه می شود که برای انجام جراحی بینی و دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از آن ، حتما به یک جراح بینی مجرب و کارآزموده در شهر خود مراجعه فرمایید.

دکتر منصور حاجی بیگی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و از برجسته ترین پزشکان جراح بینی در زاهدان می باشند ؛ شهروندان محترم اهوازی که علاقمند به انجام جراحی بینی در زاهدان هستند ، می توانند در راستای حصول نتایج قابل قبول از انجام این عمل جراحی با طیب خاطر به مطب ایشان رجوع نمایند.

جراحی بینی در زاهدان

در حین جراحی بينی چه اتفاقی می افتد ؟

بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی به پیچیدگی عمل و ترجیح جراح بستگی دارد. جراح در جلسه مشاوره بهترین گزینه را انتخاب می کند.

 • بیحسی موضعی : همراه با آرام بخش وریدی معمولا در جراحی سرپایی استفاده می شود. پزشک داروی بیحسی را به بافت بینی تزریق می کند. بیمار در حین عمل هوشیار است اما روند جراحی را حس نمی کند.
 • بیهوشی عمومی : بیمار داروی بیهوشی را با استنشاق یا تزریق به رگ دریافت می کند اما به لوله تنفسی نیاز دارد. بیمار در حین عمل کاملا خواب است و هوشیاری ندارد.

جراحی زیبایی بینی ممکن است با ایجاد برش هایی در داخل بینی یا از طریق یک برش کوچک در بافت پایه بین سوراخ های بینی ( کلوملا ) انجام شود.

جراح پس از ایجاد برش ، استخوان و غضروف های زیر پوست را تنظیم می کند.

جراح می تواند بر اساس میزان نیاز به برداشتن یا افزودن غضروف به ساختار بینی ، شکل استخوان بینی یا غضروف را تغییر دهد.

لازم به ذکر است در برخی موارد ، ممکن است جراح برای ایجاد تغییرات کوچک ؛ از غضروف های بینی یا گوش بیمار استفاده کرده و برای تغییرات بزرگتر ، از غضروف دنده یا پروتز استفاده کند.

پس از ایجاد این تغییرات ، جراح پوست و بافت بینی را روی ساختار بینی قرار می دهد و برش را بخیه می زند.

تکنيک های جراحی بينی

اگر از اندازه ، شکل یا برآمدگی بینی خود ناراضی هستید یا این که از مشکلات تنفسی رنج می برید ، جراحی بینی گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

به منظور رفع این نگرانی ها ، جراحان معمولا دو روش جراحی باز یا بسته را انتخاب می کنند.

هر دوی روش های جراحی بینی ؛ می توانند به اصلاح نقایص زیبایی ، بهبود تنفس و نهایتا افزایش اعتماد به نفس شما کمک کنند.

جراحی بينی به روش باز

در جراحی باز ، برش در پایه حدفاصل سوراخ های بینی ( کلوملا ) ایجاد می شود.

سپس جراح بینی ، با ایجاد برش اقدام به برداشتن پوست نوک بینی از روی غضروف و استخوان بینی می نماید.

لازم به ذکر است که برش پایه بینی دسترسی راحت تر و دامنه حرکت بیشتری برای اصلاح بینی را برای جراح فراهم می کند.

اگرچه اثر برش برای چند ماه قابل مشاهده خواهد بود ، اما در قسمت زیرین بینی پنهان است و چندان قابل رویت نیست ؛ البته باید اشاره داشت که جای برش را می توان با استفاده از پمادهای تجویز شده به طور کامل مرتفع نمود.

جراحی باز ، یک تکنیک مداخله ای است و معمولا در جراحی های پیچیده بینی ؛ اعم از جراحی بینی گوشتی و جراحی ترمیمی استفاده می شود ، زیرا در این نوع از جراحی های بینی ، نیاز به تغییرات اساسی ( پیوند استخوان یا غضروف ) وجود دارد و این امر ، مستلزم دقت زیاد جراح می باشد که در جراحی به روش باز امکان آن فراهم است.

جراحی بينی به روش بسته

جراحی زیبایی بینی بسته ، برای تغییر شکل جزئی در نوک بینی محبوبیت بیشتری دارد.

در این روش از جراحی بینی ، برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و از این رو اثر زخم های جراحی قابل رویت نخواهند بود.

این تکنیک در مقایسه با روش باز ، دوره بهبودی کوتاه تری دارد ؛ چرا که طی آن برشی بر روی ناحیه کلوملا ایجاد نشده و پوست بینی از روی بینی جدا نمی شود.

ازآن جا که برش ها در داخل بینی زده می شود ، جراح باید شناخت کاملی از آناتومی بینی داشته باشد تا بتواند اصلاحات مورد نظر خود را اعمال نماید ؛ زیرا به دلیل عدم برش بر روی کلوملا ، میدان دید جراح در روش بسته ، محدود خواهد بود.

لذا رینوپلاستی به روش بسته به دلیل محدودیت دید و قدرت عمل جراح ، به افراد با بینی گوشتی به خاطر داشتن بافت زیاد و غدد چربی و همچنین نیاز به نتغییرات گسترده ؛ توصیه نمی شود.

چه کسانی  برای جراحی بينی مناسب هستند ؟

افرادی انتظارات منطقی و واقع بینانه دارند.

از سلامت جسمانی خوبی بدارند و سیگار نمی کشند.

برخی عوامل باعث می شود تا جراح به بیماران توصیه کند تحت عمل بینی قرار نگیرند ؛ از جمله در صورت ابتلا به دیابت ، آرتروز ، بیماری ریه و قلبی ، نارسایی خونی ، فشار خون بالا و بارداری.

جراحی بینی در زاهدان

چه سنی مناسب جراحی بینی است ؟

جراحی بینی ، پس از رشد کامل بینی انجام می شود ؛ تنها به دلایل پزشکی مانند نارسایی تنفسی و انسداد مجرای بینی در بیماران این عمل جراحی می تواند در سنین زیر 18 سال و کودکان انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • حفره بینی پانسمان می شود و یک آتل محافظ روی بینی با چسب گذاشته می شود تا موقعیت صحیح را تنظیم کند.
 • روزهای اول ، کمی درد دارید و ممکن است به سختی نفس بکشید ؛ اسپری یا قطره بینی به تنفس کمک می کند.
 • بعد از سه هفته می توانید به راحتی نفس بکشید و بینی را تمیز کنید ؛ زیرا عموما استخوان بینی بعد از سه ماه بهبود می یابد.
 • تا چند وقت بعد از عمل بینی ؛ سر خود را با چند بالش در هنگام خواب و استراحت ، تا حد ممکن بالا نگه دارید ؛ نگه داشتن سر بالاتر از قفسه سینه مانع جمع شدن مایعات در اطراف ناحیه جراحی و تشدید تورم می شود.
 • تا زمانی که پزشک تعیین نموده از انجام فعالیت هایی که موجب افزایش جریان خون در صورت می شوند ؛ از جمله حمام داغ یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • در هفته اول بعد از عمل فین نکنید و فقط به آرامی بینی خود را تمیز کنید.
 • تا چند هفته بعد از جراحی بینی ، از قرار گیری در معرض گرد و خاک و سیگار دور بمانید.
 • ورزش شدید و تماسی ؛ مثل راگبی یا فوتبال تا شش هفته پس از عمل ممنوع می باشد.
 • برای کمک به کاهش ورم بینی و جلوگیری از افزایش آن ؛ از کمپرس سرد روی پیشانی و اطراف بینی استفاده کنید و توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید یخ را مستقیم روی بینی قرار دهید.
 • تا 2 ماه بعد از عمل ، از برنزه کردن صورت و تماس مستقیم با نور خورشید بپرهیزید.

هزینه جراحی بینی در زاهدان

هزینه جراحی زیبایی بینی ، به پارامترهای متعددی بستگی دارد ؛ از این رو ممکن است هزینه آن در هر فردی با دیگر متفاوت باشد.

افرادی که خواهان انجام عمل زیبایی بینی هستن ، برای کسب اطلاع از هزینه دقیق آن باید به صورت حضوری به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کرده و تحت ارزیابی و معاینات کلینیکی قرار گیرند.