جراحی بینی در زاهدان

جراحی بینی در زاهدان : بینی ارگان اصلی بویایی بدن است و به عنوان بخشی از سیستم تنفسی بدن است. به همین دلیل ، جراحی بینی فقط از نظر زیبایی شناسی مورد توجه نبوده و علاوه بر رفع اشکالات ظاهری بینی ؛ مشکلات بویایی و تنفسی را نیز بهبود می بخشد.

به طور کلی هدف از جراحی بینی ، بهبود عملکرد و زیبایی بینی است که جراحان بینی ، معمولا یک یا چند تکنیک جراحی را به عنوان رویکرد برگزیده این عمل جراحی ، انتخاب می کنند.

شاید رینوپلاستی ، پیچیده ترین جراحی زیبایی باشد که امروزه انجام می شود ؛ چون تعامل بین فرم و عملکرد بینی را برعهده دارد.

بنابراین اکیدا توصیه می شود که برای انجام جراحی بینی و دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از آن ، حتما به یک جراح بینی مجرب و کارآزموده در شهر خود مراجعه فرمایید.

دکتر منصور حاجی بیگی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و از برجسته ترین پزشکان جراح بینی در زاهدان می باشند ؛ شهروندان محترم اهوازی که علاقمند به انجام جراحی بینی در زاهدان هستند ، می توانند در راستای حصول نتایج قابل قبول از انجام این عمل جراحی با طیب خاطر به مطب ایشان رجوع نمایند.

جراحی بینی در زاهدان

روش های جراحی بينی

اگر از اندازه ، شکل یا برآمدگی بینی خود ناراضی هستید یا این که از مشکلات تنفسی رنج می برید ، جراحی بینی گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

به منظور رفع این نگرانی ها ، جراحان معمولا دو روش جراحی باز یا بسته را انتخاب می کنند.

هر دوی روش های جراحی بینی ؛ می توانند به اصلاح نقایص زیبایی ، بهبود تنفس و نهایتا افزایش اعتماد به نفس شما کمک کنند.

جراحی بينی به روش باز

در جراحی باز ، برش در پایه حدفاصل سوراخ های بینی ( کلوملا ) ایجاد می شود.

سپس جراح بینی ، با ایجاد برش اقدام به برداشتن پوست نوک بینی از روی غضروف و استخوان بینی می نماید.

لازم به ذکر است که برش پایه بینی دسترسی راحت تر و دامنه حرکت بیشتری برای اصلاح بینی را برای جراح فراهم می کند.

اگرچه اثر برش برای چند ماه قابل مشاهده خواهد بود ، اما در قسمت زیرین بینی پنهان است و چندان قابل رویت نیست ؛ البته باید اشاره داشت که جای برش را می توان با استفاده از پمادهای تجویز شده به طور کامل مرتفع نمود.

جراحی باز ، یک تکنیک مداخله ای است و معمولا در جراحی های پیچیده بینی ؛ اعم از جراحی بینی گوشتی و جراحی ترمیمی استفاده می شود ، زیرا در این نوع از جراحی های بینی ، نیاز به تغییرات اساسی ( پیوند استخوان یا غضروف ) وجود دارد و این امر ، مستلزم دقت زیاد جراح می باشد که در جراحی به روش باز امکان آن فراهم است.

جراحی بينی به روش بسته

جراحی زیبایی بینی بسته ، برای تغییر شکل جزئی در نوک بینی محبوبیت بیشتری دارد.

در این روش از جراحی بینی ، برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و از این رو اثر زخم های جراحی قابل رویت نخواهند بود.

این تکنیک در مقایسه با روش باز ، دوره بهبودی کوتاه تری دارد ؛ چرا که طی آن برشی بر روی ناحیه کلوملا ایجاد نشده و پوست بینی از روی بینی جدا نمی شود.

ازآن جا که برش ها در داخل بینی زده می شود ، جراح باید شناخت کاملی از آناتومی بینی داشته باشد تا بتواند اصلاحات مورد نظر خود را اعمال نماید ؛ زیرا به دلیل عدم برش بر روی کلوملا ، میدان دید جراح در روش بسته ، محدود خواهد بود.

لذا رینوپلاستی به روش بسته به دلیل محدودیت دید و قدرت عمل جراح ، به افراد با بینی گوشتی به خاطر داشتن بافت زیاد و غدد چربی و همچنین نیاز به نتغییرات گسترده ؛ توصیه نمی شود.

هزینه جراحی بینی در زاهدان

هزینه جراحی زیبایی بینی ، به پارامترهای متعددی بستگی دارد ؛ از این رو ممکن است هزینه آن در هر فردی با دیگر متفاوت باشد.

افرادی که خواهان انجام عمل زیبایی بینی هستن ، برای کسب اطلاع از هزینه دقیق آن باید به صورت حضوری به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کرده و تحت ارزیابی و معاینات کلینیکی قرار گیرند.